Moody’s Analytics Gelişmiş Finansal Analiz Yazılımları

Moody’s Analytics Gelişmiş Finansal Analiz Yazılımları
22 Ara 2020

 

Gelişmiş Finansal Analiz Yatırımları: Moody’s Analytics Nedir

Moody’s Analytics finansal bilgi kaynağı ve analiz araçlarıyla yöneticilerin daha hızlı, isabetli ve sağlıklı kararlar almalarını sağlar. Yenilikçi uygulamaları, gelişmiş risk ölçme programları ve yaygın bilgi ağı sayesinde,  kullanıcıların sürekli gelişen ve değişen piyasa koşullarında istikrarlı bir şekilde planlarını oluşturmalarına ve uygulamalarına olanak sağlar. Araştırma ve veri işlemeye yönelik, sektöründe öncü ve ödüllü profesyonel yazılımları, dünya genelinde binlerce müşterisine güvenle hizmet vermektedir.

GTech, Moody’s Analytics’in gelişmiş yazılımları ile kullanıcıların ihtiyaçlarına odaklanarak, onlara üstün rekabet gücü ve geniş bir finansal perspektif sunar. Bu yazılımları sayesinde varlık ve yükümlülüklerinizi, kredilerinizin risklerini daha sağlıklı analiz edebilecek, finansal raporlama ve dönüşüm süreçlerini daha iyi ve hızlı yönetebileceksiniz.

CreditLens™

CreditLens™ kredi portföylerini karşılaştırarak risk değerlendirmelerinde doğru ve tutarlı bilgiye ulaşmanızı sağlar. Bu sayede finans kurumları kredi verme kararlarını daha hızlı, sağlıklı ve verimli alabilir.

CreditLens™ sayesinde kredi ve risk politikalarınıza uygun olarak risk değerlendirme modelleri oluşturabilir, kredi verme süreçlerini daha hızlı ve verimli hale getirebilirsiniz. Verilerinizi içe aktarırken analizleri de standartlaştırabilir, bu sayede hatalarınızı en aza indirebilirsiniz ve denetleme maliyetlerini de azaltabilirsiniz. CreditLens, çeşitli yazılım dilleri ile risk derecelendirme yeteneğinizi geliştirmenizi ve  daha sağlıklı kararlar vermenizi sağlar.

RiskConfidence™

RiskConfidence™ varlıklarınızı ve yükümlülüklerinizi, nakit akışınızı, risklerinizi hem detaylı hem de toplu halde görüntülemenize ve analiz etmenize olanak sağlar. Verileri ortak bir platformda birleştirerek daha isabetli karar süreçlerinin daha verimli hale getirir.

RiskConfidence ile bilançodaki kalemleri istediğiniz gibi organize edebilir, ileriye dönük stratejiler oluşturabilirsiniz. Finansal varlıklarınızın performansını daha etkili bir biçimde ölçerken aynı zamanda müşteri davranış modelleri oluşturabilir ve çeşitli senaryolarla doğru nakit akışını tahminleri yapabilirsiniz. Hem varlık ve yükümlülükleriniz üzerindeki hem de piyasaya ilişkin riskleri aynı ortamda analiz etmenize olanak sağlayan RiskConfidence doğru risk değerlendirmeleri yapmanızı ve risklere bağlı maliyetlerinizi düşürmenizi sağlar.

RiskAuthority™

RiskAuthority™, Basel l, ll ve lll kriterlerine göre risklerinizin için uyumluluk sağlar. Yasal sermaye düzenlemeleri, finansal veri yönetimi ve raporlama konularında pratik çözümler sunar.

RiskAuthority™ Basel l, ll ve lll için gerekli olan tüm verileri aynı platforma toplayabilir ve belirli kriterlere göre risk hesaplamalarınızı yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz dil ve formatta raporlama yapmanızı ve çeşitli modüller ile ihtiyaçlarınıza özel çözümler üretmeniz sağlayan RiskAuthority ile aynı zamanda Stres testleri için kullanılan veri bankalarıyla uyumlu ortamı ile denetim kurumlarına tutarlı raporlar sunar.

RiskFrontier™

RiskFrontier™ portföy risk dinamiklerini anlamanıza, yoğunlaşma risklerini yönetmenize, risk iştahını ölçmenize ve finansal stres testlerini uygulamanıza olanak sağlar.

RiskFrontier™ ile kredi ve yoğunlaşma risklerinizi analiz edebilir ve değişen piyasa koşullarına göre sermaye yeterliliğinizi kontrol edebilirsiniz. Portföyünüzün risk seviyesini görüntüleyerek, getirilerinizi maksimize ederek karlılığınızı arttırabilirsiniz. Riskleri yasal uyumluluklar çerçevesinde hesaplamanızı sağlayan RiskFrontier ayrıca özelleştirilmiş risk yönetimi stratejilerini de kullanarak performansınızı artırır.

IFRS 17 için RiskIntegrity™ (H2)

RiskIntegrity™ sigorta şirketlerinin mevcut hesap planlarını IFRS 17 çerçevesine göre düzenlemenize yardımcı olur. Her büyüklükteki sigorta şirketinin verilerini, modellerini, sistemlerini ve süreçlerini birbirine bağlamanıza yardımcı olur.

RiskIntegrity™ ile sigorta sözleşmelerinin yükümlülüklerini çeşitli modellemeler yardımıyla hesaplayabilir ve analiz raporları hazırlayabilirsiniz. Farklı yöntemlerle nakit akışlarınızı hesaplarken ileriye dönük doğru stratejiler kurabilirsiniz. Bütün verilerinizi aynı ortama entegre ederek daha hızlı ve güvenli analizler yapmanızı sağlayan UFRS 17, hesaplamaları bulut tabanlı teknoloji ile koordine ederek hata maliyetlerin düşürülmesini sağlar.

IFRS 9

Moody’s Analytics yardımıyla finansal araçların değer düşüklüğünü, riskten korunma analizlerinizi IFRS 9 standartlarına uygun şekilde hesaplayabilirsiniz. IFRS 9’a göre beklenen kredi zararlarının varlıklar üzerine etkisinin hesaplanması gerekir. Bu da mali tabloları önemli ölçüde etkileyecektir.

Moody’s Analytics Kredi Kaybı ve Değer Düşüklüğü Analiz Paketi ile değer kayıplarını hesaplama süreçlerini etkili bir şekilde yöneterek, sermaye yeterliliği, fiyatlandırma ve temerrüt modellemelerine uygun hale getirebilirsiniz. IFRS 9’a uygun değer düşüklüğü modelleri oluşturmak için finansal verilerinizi kullanmanızı ve şirketinize özel senaryolar oluşturarak değer maliyetlerinizi kontrol altına almanızı sağlar.

GTech, Moody’s Analytics iş birliği ile müşterilerine ihtiyaç odaklı çözümler sunuyor. Her zaman en son teknolojiyi takip eden uygulamaları ile etkili bir veri yönetimi, derin risk analizi, verimli analiz ve raporlama imkanları ile değişen piyasa koşullarında güvenle yol almanıza sağlıyor.